In media res parlament 6:57 hod.

Autor: Miroslav Kadúc | 18.9.2013 o 5:21 | (upravené 18.9.2013 o 12:01) Karma článku: 13,12 | Prečítané:  1155x

Blížime sa k prerušeniu rokovania o vyslovení nedôvery premiérovi. Pre záznam treba povedať, že prvý podnet dala predovšetkým Helena Mezenská. Dnes od 9:00 ideme podľa doterajšieho plánu schôdze, a to aj bez ohľadu na argumenty, ktoré boli (a ešte budú) neprítomným poslancom 16 hodín predkladané. Nepripúšťajú si možnosť vyslovenia nedôvery premiérovi, za žiadnych okolností. Rokovať o tejto veci sa má opäť od 19:00.

Noc je vhodná pre takéto rokovanie, myslia si tí, ktorí to odhlasovali. Ja viem, že niektorých z Vás hnevá plytvanie, napríklad za nonstop svietenie počas „grátis“ 12 hodín, ktoré o chvíľu uplynú. My sme to však nechceli, to oni. To tí, ktorí chcú chrániť ceny plynu. Ak by sme nerokovali proti noci, veci by sa možno mali úplne inak a národ by uveril, že ceny plynu nemá za tejto vlády na starosti hlavne úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

Smútočný obrad a spomienka na život Silvestra Krčméryho, pre tento prípad dúfajúc len na malú chvíľu, zatienilo "spomienkové" a navyše úplne od veci vystúpenie premiéra, následné opustenie rokovacej sály celou vládou ihneď, ako sa prvý krát vypli kamery, ale aj online prenos, a fyzické útoky podnapitých poslancov na tých, ktorí sa pokúšali rokovať a pánovi premiérovi, teda jeho makete, celkom naivne, ale za to trpezlivo a treba priznať, že aj účelovo, vysvetliť o čo tu vlastne ide.

Celkom som zvedavý na o pár hodín neskoršie ráno, kedy sa má rozhodnúť či členovia ústavnoprávneho výboru nájdu odvahu a budú rokovať o mojej požiadavke ohľadne ústavnosti takejto schôdze. Nerobím si nádeje, no štatistika nepustí, časť smerákov by mala mať aj svedomie, a to nielen v takto podľa mňa triviálnej výborovej otázke výkladu príslušných ustanovení zákona o rokovacom poriadku.

Je 6:57 a pomaly končí prvá, avšak nie posledná, časť schôdze nie k regulácii ceny plynu, ale k tomu, že Slovensko vedomo vstúpilo do obchodného vzťahu na základe podkladu, ktorý nevytvorila vláda ako vrcholný výkonný orgán povinný chrániť záujmy všetkých občanov, ale (ne)čuduj sa svetu na základe podkladu, o ktorom sa "hovorí", že ho vytvorila druhá zmluvná strana, ktorá má navyše presne opačný záujem ako štát – predať tak, aby zarobila. Ako inak, veď ide o majetkový záujem J&T. Netreba isto hovoriť, že ani v tomto prípade nejde o obchod, kde by Slovensko profitovalo, to proste nejde dokopy ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lunter: Nikdy som nepovedal, že mamu vyliečili len zdravé potraviny

Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?