In media res parlament 6:57 hod.

Autor: Miroslav Kadúc | 18.9.2013 o 5:21 | (upravené 18.9.2013 o 12:01) Karma článku: 13,12 | Prečítané:  1161x

Blížime sa k prerušeniu rokovania o vyslovení nedôvery premiérovi. Pre záznam treba povedať, že prvý podnet dala predovšetkým Helena Mezenská. Dnes od 9:00 ideme podľa doterajšieho plánu schôdze, a to aj bez ohľadu na argumenty, ktoré boli (a ešte budú) neprítomným poslancom 16 hodín predkladané. Nepripúšťajú si možnosť vyslovenia nedôvery premiérovi, za žiadnych okolností. Rokovať o tejto veci sa má opäť od 19:00.

Noc je vhodná pre takéto rokovanie, myslia si tí, ktorí to odhlasovali. Ja viem, že niektorých z Vás hnevá plytvanie, napríklad za nonstop svietenie počas „grátis“ 12 hodín, ktoré o chvíľu uplynú. My sme to však nechceli, to oni. To tí, ktorí chcú chrániť ceny plynu. Ak by sme nerokovali proti noci, veci by sa možno mali úplne inak a národ by uveril, že ceny plynu nemá za tejto vlády na starosti hlavne úrad pre reguláciu sieťových odvetví.

Smútočný obrad a spomienka na život Silvestra Krčméryho, pre tento prípad dúfajúc len na malú chvíľu, zatienilo "spomienkové" a navyše úplne od veci vystúpenie premiéra, následné opustenie rokovacej sály celou vládou ihneď, ako sa prvý krát vypli kamery, ale aj online prenos, a fyzické útoky podnapitých poslancov na tých, ktorí sa pokúšali rokovať a pánovi premiérovi, teda jeho makete, celkom naivne, ale za to trpezlivo a treba priznať, že aj účelovo, vysvetliť o čo tu vlastne ide.

Celkom som zvedavý na o pár hodín neskoršie ráno, kedy sa má rozhodnúť či členovia ústavnoprávneho výboru nájdu odvahu a budú rokovať o mojej požiadavke ohľadne ústavnosti takejto schôdze. Nerobím si nádeje, no štatistika nepustí, časť smerákov by mala mať aj svedomie, a to nielen v takto podľa mňa triviálnej výborovej otázke výkladu príslušných ustanovení zákona o rokovacom poriadku.

Je 6:57 a pomaly končí prvá, avšak nie posledná, časť schôdze nie k regulácii ceny plynu, ale k tomu, že Slovensko vedomo vstúpilo do obchodného vzťahu na základe podkladu, ktorý nevytvorila vláda ako vrcholný výkonný orgán povinný chrániť záujmy všetkých občanov, ale (ne)čuduj sa svetu na základe podkladu, o ktorom sa "hovorí", že ho vytvorila druhá zmluvná strana, ktorá má navyše presne opačný záujem ako štát – predať tak, aby zarobila. Ako inak, veď ide o majetkový záujem J&T. Netreba isto hovoriť, že ani v tomto prípade nejde o obchod, kde by Slovensko profitovalo, to proste nejde dokopy ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Mária Terézia nechcela, aby sa Gemer vyľudnil. Pomohli čerešne

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.


Už ste čítali?