Pán premiér, pán budúci premiér Kaliňák,

Autor: Miroslav Kadúc | 6.9.2013 o 14:46 | (upravené 8.9.2013 o 18:43) Karma článku: 11,74 | Prečítané:  1225x

ostatný týždeň v našom parlamente sa, vhodnými slovami  povedané, zomlelo niekoľko vecí (aj osôb). Jednak sme začali veľmi svižne a v priebehu pár hodín sme prijali niekoľko daňových predpisov, ktoré katastrofálny stav daňového zaťaženia síce nevylepšujú, ale aspoň kozmeticky, priznať treba  že pozitívne, upravujú. Ministrovi financií, ako aj jeho kolegovi ministrovi spravodlivosti, nemožno uprieť snahu niečo robiť. To je však málo. Čísla nezvyknú klamať.

Stále klesajúcu životnú úroveň, nielen tak potrebnej strednej triedy, ako aj konkrencieschopnosť našej krajiny, na malý okamih zatienil akurát fyzický útok Hlinu na Martvoňa. Aktuálne jedna z najpopulárnejších správ, teda ak ju neprekoná jej obrátená verzia.

Tak ako Alojz Hlina triafa vedľa, tak sa mu z času na čas podarí presný zásah do čierneho. Aj keď sa to niektorým nemuselo zdať, jeho oprávnené trvanie na fyzickej účasti aktuálne ministra vnútra Róberta Kaliňáka na interpelácii ukázalo okrem iného, čo si pán minister o členoch parlamentu myslí. To by síce nebolo až také hrozné, nesmelo by však platiť, že v rámci trojdelenia moci, kedy je vláda zodpovedná parlamentu (a nie naopak), nemá žiaden minister (dokonca ani premiér) žiadne právo dávať poslancovi Hlinovi akékoľvek podmienky účasti v pléne – je povinnosťou všetkých členov vlády byť na interpeláciách. Čo je však asi najhoršie, pán minister Kaliňák našu Ústavu a rokovací poriadok podľa môjho názoru nepochybne pozná. Druhým, mediálne známejším dôsledkom Hlinovej interpelácie bolo zablokovanie zákonodarného zboru asi na dve hodiny – cynik by si dozaista neodpustil, že občania boli konečne na dve hodiny v bezpečí – smutné.

Na záver. Týždeň sme zakončili prvým čítaním novelizácie volebných zákonov, kde pod rúškom zjednotenia šiestich volebných zákonov vládni poslanci, empiricky doposiaľ dokázané, neprijmu nič horšie ako nové pravidlá hry pre zvolenie ešte väčšieho počtu členov vládnej strany do parlamentu, a ak by sa dalo, tak aj do prezidentského paláca.

Pán premiér, pán budúci premiér, na prvý týždeň by zlých správ aj stačilo, nemyslíte?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Mária Terézia nechcela, aby sa Gemer vyľudnil. Pomohli čerešne

Nemajú nič, čo si nedopestujú. Život na lazoch je zložitý.

DOMOV

Tak to už nie, Béla, odkazuje Bugárovi Paška z SNS

Pašku hnevá, že ombudsmanka podporila Dúhový pochod.


Už ste čítali?